8. sınıf Müzik Kitabı 1. Bölüm EserleriMelodika

İzmir’in Kavakları 2023-2024 Yeni Melodika Notaları Çalma ve Söyleme Videoları 8.sınıf Müzik kitabı Sayfa 17

İzmir’in Kavakları Türküsünün 2023 2024 8. sınıf Müzik Dersi Kitabındaki Yeni Notaları ile Çalma Söyleme Videosu

İzmir’in kavakları türküsü 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı 8. sınıf müzik dersi kitabında yeni notalarla ton değiştirilerek basılmıştır. Buradaki video yeni basılan notalara göre çalınmıştır.

İZMİRİN KAVAKLARI SÖYLEME VİDEOSU

İzmirin Kavakları Eski Nota ile Çalma Videoları

MÜZİK ESERİ ÇALIŞMA TEKNİKLERİ

Ezgiyi video çaların (video player) üzerindeki tuşları kullanarak hızlandırıp yavaşlatabilirsiniz.(Youtube videosu için dişli şeklindeki ayarlar menüsüne tıklayınız daha sonra çalma hızı yazan yerden dilediğiniz hızda çaldırabilirsiniz. Diğer player için ise video başlayınca en sağdaki ayardan video hızını ayarlayabilirsiniz.) Yavaşlattıktan sonra ezgiyi küçük parçalar halinde dinleyebilirsiniz (örneğin ilk 5 sn. lik bölüm daha sonra 5.sn ile 9. sn. arasındaki bölüm gibi).Baştan sona bir defada çalmaya çalışmak gereksiz enerji kaybıdır. Bölüm bölüm çalışarak biten her bölümü önceki ile birleştirebilirsiniz. Daha sonra yeni bölüme geçebilirsiniz ve eseri bu şekilde sonuna kadar çalabilirsiniz. eski versiyon Youtube videosunda notalar altyazı olarak yazılmıştır dileyen youtube alt yazı özelliğini açarak notaları görebilir. İyi çalışmalar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.