6. sınıf Müzik Kitabı 2. Bölüm EserleriMelodika

Atatürk kalbimde 6 sınıf müzik dersi kitabı sayfa 32 melodika notaları çalma videosu

Merhaba ezgiyi video çaların (video player) üzerindeki tuşları kullanarak hızlandırıp yavaşlatabilirsiniz.(Youtube videosu için dişli şeklindeki ayarlar menüsüne tıklayınız daha sonra çalma hızı yazan yerden dilediğiniz hızda çaldırabilirsiniz. Diğer player için ise video başlayınca en sağdaki ayardan video hızını ayarlayabilirsiniz.) Yavaşlattıktan sonra ezgiyi küçük parçalar halinde dinleyebilirsiniz (örneğin ilk 5 sn. lik bölüm daha sonra 5.sn ile 9. sn. arasındaki bölüm gibi).Baştan sona bir defada çalmaya çalışmak gereksiz enerji kaybıdır. Bölüm bölüm çalışarak biten her bölümü önceki ile birleştirebilirsiniz. Daha sonra yeni bölüme geçebilirsiniz ve eseri bu şekilde sonuna kadar çalabilirsiniz. Altyazıları görebilmek için Youtube altyazı özelliğini açın. Başarılar dilerim.

Notalar video da vardır.

Yavaşlatarak çalışmak öğrenmenize katkıda bulunabilir. Atatürk Kalbimde şarkısının bölümlerini tekrar yerlerini görmek için Videoyu izlerken YouTube’un altyazı özelliğini açınız.

Atatürk Kalbimde

Ziyaret ettim seni ben Anıtkabir de

Askerlerin bekliyordu

Bayrağının gölgesinde

Bir daha inandım asla ölmediğine

Sen ölmedin yaşıyorsun

Benim kalbimde ******************************************

Parlayan bir güneşsin benim ülkemde

Bakışlarını hissediyorum çocukların gözlerinde

Bir daha inandım asla ölmediğine

Sen ölmedin yaşıyorsun

Benim kalbimde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.