Tuna nehri akmam diyor(Plevne Marşı) 8. Sınıf Müzik dersi kitabı Sayfa32 Melodika ile çalınışı ve Altyazılı Notaları

Ezgiyi video çaların (video player) üzerindeki tuşları kullanarak hızlandırıp yavaşlatabilirsiniz.(Youtube videosu için dişli şeklindeki ayarlar menüsüne tıklayınız daha sonra çalma hızı yazan yerden dilediğiniz hızda çaldırabilirsiniz. Diğer player için ise video başlayınca en sağdaki ayardan video hızını ayarlayabilirsiniz.) Yavaşlattıktan sonra ezgiyi küçük parçalar halinde dinleyebilirsiniz (örneğin ilk 5 sn. lik bölüm daha sonra 5.sn ile 9. sn. arasındaki bölüm gibi).Baştan sona bir defada çalmaya çalışmak gereksiz enerji kaybıdır ve bu sizin çalma isteğinizi bitirebilir. Bölüm bölüm çalışarak biten her bölümü önceki ile birleştirebilirsiniz. Daha sonra yeni bölüme geçebilirsiniz ve eseri bu şekilde sonuna kadar çalabilirsiniz. Başarılar dilerim.

 

 

 

 

 

 

 

Youtube videosunda altyazı şeklinde notalar yazılmıştır. Yararlanmak için Youtube Altyazı özelliğini açınız. Başarılar dilerim.  

NOTALAR:

İ.do i.re re re i.do i.re i.mib i.re re i.do i.re i.mib i.re re i.do do i.re i.do sib sib la
La sib sol i.re i.do sib la sol fa sol la sib la la sol fa sol fa mib mib re re

 

Plevne Marşı Söylenişi

 

 

One thought on “Tuna nehri akmam diyor(Plevne Marşı) 8. Sınıf Müzik dersi kitabı Sayfa32 Melodika ile çalınışı ve Altyazılı Notaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.